Správna výbava na dlhšie cesty? Takto má vyzerať výbava každého správneho lyžiara

Nech už vás čaká akákoľvek cesta, vždy by ste sa mali postarať o to, aby bola bezpečná a pre váš komfort aj pohodlná. Spomenieme si zopár základných vecí, ktoré by nemali chýbať vo výbave žiadneho vozidla, či už sa chystáte na lyžovačku alebo dlhší pobyt.

Prvoradá je bezpečnosť

Práve bezpečnosť je zakotvená v kolesách. Zimné pneumatiky a snežné reťaze sú v nepriaznivých podmienkach na cestách žiadané. Na výber máte buď oceľové snežné reťaze alebo textilné reťaze. Ktoré sú vhodnejšie? Každé z nich majú svoje nesporné klady ale aj zápory.

Oceľové snehové reťaze sú vhodné pri nepriaznivých podmienkach, akými sú metelice, sneh ale aj ľad. Ich hlavnou výhodou je to, že majú dlhú životnosť, znesú veľkú záťaž a ich výkon je pomerne vysoký. Prekonáte s nimi aj komplikovanejší lesný alebo vysokohorský terén.

 

textilné snehové reťaze snehové reťaze

Textilné reťaze majú zase nižšiu životnosť, avšak ich hlavnou výhodou je to, že sú ľahké a jednoducho použiteľné.  Pokiaľ si svoju zimnú dovolenku naplánujete tesne pred odchodom, oproti snehovým oceľovým reťaziam sú lacnejšie a môžete ich mať kedykoľvek po ruke.

 

Úložný priestor

Ak hľadáte spôsob, kam uložiť vaše lyže, odpoveďou budú strešné boxy alebo nosiče. Vybrať si ten správny je otázka toho čo potrebujete, aký objem by bol vhodný a takisto, či si potrpíte na dizajn a  kvalitu. Na trhu dnes nájdete strešné boxy a nosiče od rôznych výrobcov a je len na vás, čo si vyberiete.

Strešné boxy 6

Na výber máte takisto značky od popredných výrobcov ako napríklad Thule, Yakima, Packline Northline a ďalšie.  V závislosti od objemu si môžete vyberať strešné boxy viacerých prevedení.  Niektoré nájdete s pomerne slušným objemom od 400 litrov, až po úctyhodných 630 litrov, samozrejme pri zachovaní optimálnej hmotnosti boxu. Vyberajte si na základe materiálu a objemu a investujte do boxov, ktoré aj niečo vydržia.