Michelin odporúča…

Aj keď všetky zimné i letné pneumatiky Michelin sú mimoriadne kvalitné, predsa len niektoré patria medzi spotrebiteľmi k viac obľúbeným. Vďačia za to svojej cene a samozrejme jazdným vlastnostiam. Ktoré pneumatiky Michelin teda obuť v sezóne 2015?

Na zimu 2015

Ak hľadáte čo najlacnejšie zimné pneumatiky, ktoré by však boli dostatočne kvalitné a bezpečné, vybrať by ste si mali jednoznačne pneumatiky Michelin Alpin A4. Motoristi oceňujú najmä ich dlhú životnosť a nízku mieru opotrebenia pneumatiky, keďže Michelin Alpin A4 vydržia až o 35% dlhšie, ako konkurenčné pneumatiky podobného typu. Ako všetky pneumatiky tejto značky, aj Alpin A4 je takzvaná zelená, teda GreenX pneumatika. Jej výroba, zloženie a likvidácia je vykonávaná šetrne k životnému prostrediu. A čo je nemenej dôležité, je šetrná i k peňaženke!

Čo sa týka jej jazdných vlastností, charakteristická je perfektným výkonom na zasneženom povrchu. Súvislá zľadovatená plocha môže spôsobiť menšie problémy, tak ako u každej pneumatiky. Jej pozitívom je však kratšia brzdná dráha. Obľúbený je tiež jej „následník“, a to pneumatika Alpin A5. Na zachovanie čo najdlhšej životnosti týchto pneumatík je samozrejme nutné po skončení sezóny prezuť na letné gumy.


môj obrázok

Celosezónna novinka

Pre vodičov, ktorí prezúvanie pneumatík považujú za príťaž, prípadne ho úplne ignorujú, prichádza Michelin v roku 2015 s novinkou. Je ňou pneumatika CrossClimate. Pri výrobe pneumatiky bolo cieľom práve to, aby motoristi nemuseli riešiť zmeny počasia a jazdili celý rok s jedinou sadou pneumatík. Firma vychádzala z poznatku, že až 65% európskych motoristov jazdí aj v zime s letnými pneumatikami. Ohrozujú tak nielen seba, ale i svoje okolie. Michelin CrossClimate by teda mohli prispieť k bezpečnosti na európskych cestách. Už Vás teda nebude trápiť, či je na Vaše obľúbené letné pneumatiky akcia. Celú sezónu si totiž vystačíte len s jedinou sadou pneumatík Michelin CrossClimate.

 

 

Zdroje: testpneumatik.eu, www.michelin.com